Bartın Hijyen Belgesi Kursu

Bartın Hijyen Belgesi Kursu 0 552 860 76 10

Bartın Hijyen Belgesi Kursu programlarına Uludağ Uzman Akademi ile katılabilirsiniz. Uludağ Uzman Akademi sizler için kaliteli eğitimler sunar. Kurslar profesyonel eğiticilerin rehberliğinde düzenlenir.

Bartın Hijyen Belgesi Kursu
Bartın Hijyen Belgesi Kursu

Hijyen, sağlığın korumasında çok önemlidir. Hem günlük hayatta, hem de iş ortamlarında hijyen kurallarına uymak gerekir. Sağlığın korunması ve hijyen standartlarının yükseltilmesi için mecburi bir durumdur. Bu nedenle bilinçli olmak son derece önemlidir.

Uzaktan eğitim programlarımızla hijyen konusunda gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğiticilerimiz, kapsamlı bir içerik sunar. Hijyen konusunda gerekli olan her türlü bilgiyi size ulaştırır.

Güncel eğitimlerimiz ile hijyen konusunda bilinçlenin. Böylelikle kendinizi ve çevrenizdekileri korumak için önemli bir adım atmış olursunuz.

Toplu kayıtlara özel ücretlerimiz ile eğitimlere katılabilirsiniz. Bu sayede, iş hayatınızda hijyen konusunda gerekli eğitimleri alabilirsiniz. Böylece kurumunuzda hijyen standartlarını daha da yükseltebilirsiniz.

Hijyen Tanımını Nasıl Yapabiliriz?

Hijyen Fransızca kökenli bir sözcüktür. Sağlık bilgisi olarak dilimize yerleşmiştir. Hijyen, sağlığa zarar verebilecek durumlardan ya da ortamlardan, insanları korumaktır.

Hijyen Belgesi Kursu Uludağ Uzman Akademi’de

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında birçok eğitim düzenliyoruz. Bu eğitimlerin öne çıkanlarından biri de Hijyen Belgesi Kursudur. Türkiye’nin her yerinden online derslerimize katılabilirsiniz. Uludağ Uzman Akademi’de;

Genel Hijyen Belgesi Kursu

Kuaför ve güzellik merkezlerinde çalışanlar için Hijyen Belgesi Kursu

Gıda ve Su Hijyen Belgesi Kursu eğitimleri düzenlenir.

Eğitimlere Kimler Katılmalıdır?

Bartın Hijyen Belgesi Kursu, herkesçe alınması gerekli bir eğitimdir. Çünkü hijyen herkes için her an gereklidir. Ülkemizde birçok iş alanında çalışanlar için de Hijyen Belgesi Kursu zorunludur.

Ayrıca eğitime katılmak için okur –yazar olmak yeterlidir. Herhangi mezuniyet durumu aranmamaktadır.

 1. a) Gıda üretim ve perakende iş yerleri.
 2. b) İnsani tüketim amaçlı sular ile doğal mineralli suların üretimini yapan iş yerleri.
 3. c) Kaplıca, hamam, sauna, berber, kuaför, dövme ve pirsing yapılan yerler, masaj ve güzellik salonları ve benzeri yerler.
 4. d) Otel, Motel, Pansiyon ve Misafirhane gibi yerlerde çalışanlar Hijyen Belgesi Kursu almaları zorunludur.

Eğitimler Nasıl Düzenlenir?

Bartın Hijyen Belgesi Kursu eğitimleri en az sekiz saattir. Kursiyerlerin iş alanlarına göre eğitim saati artırılabilir. Uludağ Uzman Akademi’de Hijyen Belgesi Kursu çevrimdışı, çevrimiçi ve yüz yüze olarak yapılır. Yani katılımcılarımıza eğitimlere katılabilmeleri için üç farklı seçenek sunuyoruz.

Sertifikamı Nasıl Alabilirim?

Eğitimlerin bitmesi ile Hijyen Belgesi Kursu sertifikanızı “e- devlet” görüntüleyebilirsiniz. Üstelik QR kodu ile sertifikanızı sorgulayabilirsiniz.

Eğitimlere Nasıl Kayıt Yaptırabilirim?

Uludağ Uzman Akademi’de Hijyen Belgesi Kursu işlemlerinizi tamamlamanız gereklidir. Kurumlarımıza bizzat başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca online kayıt yaptırmanız da mümkün. Bizlere Jivo ve WhatsApp programlarından ulaşabilirsiniz. Uludağ Uzman Akademi ile hemen iletişime geçin avantajlı kayıtlarımızdan yararlanın.

Eğitim Konuları Nelerdir?

Hijyen Eğitim Konuları Aşağıda Belirtiliş olmakla beraber eğitim süresi en az sekiz (8) saat olarak belirlenmiştir.

 • Kişisel Hijyen
 • Kişisel Temizlik
 • İşyerlerinde Hijyenin Önemi
 • İşyeri Ortamının Temizliği
 • Dezenfeksiyon Uygulama
 • İşyerlerinde Kullanılan Alet ve Ekipmanların Temizliğinin Yapılması
 • Risk Gruplarına Göre Gıdalar Nelerdir?
 • Gıda Kaynaklı Hastalıklar Nelerdir?
 • Gıda Güvenliği ve Muhafaza Koşullarının Sağlanması
 • Mutfak Kuralları
 • Zehirlenme Durumları
 • Bulaşıcı Hastalıklar Nelerdir?
 • Mikroorganizmalar olarak mevzuata uygun olarak belirlenmiştir.

Uludağ Uzman Akademi’ye Hemen Kayıt Yaptırın

Bartın İş Güvenliği (İSG) Uzmanlığı Kursu ve Hijyen Belgesi Kursu programlarına Uludağ Uzman Akademi ile katılabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim olarak gerçekleştirilir. Bursa Uludağ Uzman Akademi’de Gıda ve su hijyeni alabilirsiniz. Ayrıca Kuaför ve Güzellik Hijyen Belgesi Kursu ve Genel Hijyen Belgesi Kursu da alabilirsiniz.

Hemen iletime geçerek kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Hemen Uludağ Uzman Akademi ile iletişime geçin ve kayıt işlemlerinizi tamamlayın.

Hemen Arayın